Δευτέρα 26 Μαρτίου 2012

ΚΑΟΔ-ΜΑΡΟΥΣΙ 96-58...

Κανένας από τους παίκτες του ΚΑΟΔ δεν υστέρησε και με επίθεση για ρεσιτάλ οι Δραμινοί διέλυσαν το Μαρούσι με 96-58 και με νίκη την επόμενη αγωνιστική κόντρα στον ΑΓΟΡ γράφουν το όνομά τους το τελευταίο εισιτήριο που οδηγεί στα πλέι-οφ.

Ο Γιώργος Καλαφατάκης χρησιμοποίησε και τους δώδεκα παίκτες που είχε στην διάθεσή του και όλοι σκόραραν, γεγονός που αποδεικνύει τα τρελά κέφια στα οποία βρίσκονταν οι γηπεδούχοι. Κορυφαίος για τον ΚΑΟΔ ο Εντιν Μπάβτσιτς με 17 πόντους. Από το Μαρούσι ξεχώρισε ο Μάκης Νικολάιδης με 17 πόντους.

Από το πρώτο δεκάλεπτο φάνηκε ότι ο ΚΑΟΔ θα έχει το πρώτο χέρι στο ματς, μιας και οι παίκτες του Γιώργου Καλαφατάκη μπήκαν με τρομερή όρεξη στο παρκέ και έκλεισαν την περίοδο με 23-13.

Η διαφορά ασφαλείας που έχτισε ο ΚΑΟΔ στην δεύτερη περίοδο  που επέτρεψε να τρέξει στο γήπεδο και οι παίκτες του να πάρουν τις προσπάθειες για σουτ. Το Μαρούσι δεν μπόρεσε να ανταποκριθεί στο ρυθμό των γηπεδούχων και το τέλος της δεύτερης περιόδου βρήκε τον ΚΑΟΔ να προηγείται με 48-33.

Η σαρωτική παρουσία του ΚΑΟΔ συνεχίστηκε καθόλη τη διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου με τους γηπεδούχους να στήσουν το δικό τους πάρτι και να παίρνουν τη νίκη με 96-58.

Δεκαλέπτα: 23-13, 48-33, 75-41, 96-58

ΚΑΟΔ (Καλαφατάκης): Χαραλαμπίδης 9(1), Αθηναίου 9, Ιωακειμίδης 4, Μισέλ 6, Χούμας 4, Κιτσούλης 6, Γέρανιτς 13, Ζάρας 6(2), Μπάβτσιτς 17(1), Κακαρούδης 13(1), Μπένας 6, Ράκιτς 3(1)

Μαρούσι (Λινάρδος): Σακελλαρίου 15(1), Δεμερτζής 6, Νικολαΐδης 17(3), Ακεψιμαΐδης 9, Κανονίδης 6, Γιάννης 3, Καλογιαννίδης 2, Καρτεριουλιώτης