Κυριακή 10 Νοεμβρίου 2013

ΜΕΓΑΛΗΣ ΣΗΜΑΣΙΑΣ ΝΙΚΗ 76-73! ! !

Μεγαλης σημασια νικη πετυχε σημερα η ομαδα μας απεναντι σε εναν αξιομαχο Ηλυσιακο με 76-73.Νικη ουσιας που σιγουρα θα φανει χρησιμη στην συνεχεια μια και ο ΚΑΟΔ ηδη εχει πετυχει 3 νικες στο πρωταθλημα κανοντας μια πολυ καλη αρχη.Το μπλογκ των φιλων του ΚΑΟΔ ηταν παρον και εχει υλικο να ''ανεβασει'' για να σας μεταφερει πληρως το κλιμα της αναμετρησης...ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΒΙΝΤΕΟ ΜΕ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΡΙΣΙΜΟ ΛΕΠΤΟ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ!!

(το κειμενο απο basketnet.gr)
Ο ΚΑΟΔ πήρε το ντέρμπι με τον Ηλυσιακό, με 76-73, χάρη σε καλάθι του Μπάβσιτς, δευτερόλεπτα πριν το τέλος του ματς!

Ο Ηλυσιακός θα μπορούσε να είχε πάρει για δεύτερη σερί χρονιά το διπλό στη Δράμα, όμως δεν κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμα που πήρε στο 38’ (69-71) και οι Δραμινοί πανηγύρισαν έξαλλα τη νίκη τους.

Η ομάδα του Μάρκοβιτς ξεκίνησε καλύτερα και πέρασε 19-12 στο 9’ και 22-16 στο 10’. Οι Ιλισιώτες αντέδρασαν και παρά την… ευαισθησία των διαιτητών στους ψηλούς της Δράμας (Δορκοφίκης και Μποντζ χρεώθηκαν με φάουλ πολύ νωρίς και είχαν από 4 έκαστος στο δεύτερο δεκάλεπτο !!!) οι παίκτες του Λιόγα ισοφάρισαν 27-27 στο 14’, με το ημίχρονο να κλείνει τελικά με τη Δράμα στο +8 (42-34) χάρη στον Τζόουνς. Στην επανάληψη ο Ηλυσιακός επέβαλλε χάρη κυρίως στον Καυκή τον ρυθμό του και στο 26’ ξανάφερε το ματς στα ίσια (52-52) όμως στο 30’ οι γηπεδούχοι ήταν και πάλι μπροστά (60-55). Οι φιλοξενούμενοι ωστόσο δεν τα παρατούσαν. Με απίστευτο πείσμα οι Ιλισιώτες έφαραν το ματς τούμπα, πέρασαν 69-71 στο 38’ όμως με σερί 5-0 οι Δραμινοί έγραψαν το 74-71. Με καλάθι του Ιωάννου έγινε το 74-73, ο Μπράουν αστόχησε σε λέι απ και με επιθετικό ριμπάουντ του  Μπάβσιτς και καλάθι, ο ΚΑΟΔ πήρε το ματς, αφού Καυκής (σε δίποντο) και Στέφενς (σε τρίποντο) δεν βρήκαν στόχο…

Τα δεκάλεπτα: 22-16, 42-34, 60-55, 76-73.

ΚΑΟΔ (Μάρκοβιτς): Σλαφτσάκης 2, Κόβιτς 3(1), Τζόουνς 10, Μπράουν 19 (3), Βον 11, Μάρκοβιτς, Σπυριδωνίδης, Μπάβσιτς 16(1), Ζάρας 13(2), Μπένας 2.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Λιόγας): Καυκής 8(1), Αντωνάκης 5(1), Σμιθ 14(3), Χατζής 5(1), Ζούμπος, Δορκοφίκης 3, Στέφενς 16(1), Βαβάτσικος, Ιωάννου 5, Τζουγκαράκης 2, Μποντζ 11, Άντερσον 4.

κανουμε κλικ πανω στις φωτογραφιες για να μεγαλωσουν...